Warto przeczytać

Julia Cybulska

Maria Zembaty

„Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło.’’ – recenzja

Autorem książki „Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło.’’ jest Andrzej Maleszka. Została wydana, w 2009 roku w wydawnictwie „Znak’’. Głównymi  bohaterami są Kuki, Filip i Tośka. Jest to powieść fantastyczna.

Książka opowiada o rodzeństwie: Tosi, Kukim i Filipie, które znajduje w rzece magiczne, czerwone krzesło. Gdy ich rodzice tracą pracę w orkiestrze, zła ciotka Maryla siada na krześle i niechcący wypowiada życzenie, aby ich rodzice pracowali na statku kursującym dookoła świata – Queen Victoria. Życzenie spełnia się i rodzice wypływają w rejs, podczas którego mają zabawiać gości, grając na skrzypcach i wiolonczeli. Dzieci mieszkają przez ten czas u ciotki i odkrywają magiczne moce krzesła. Uciekają z domu chcąc odnaleźć rodziców. Ciotka próbuje im w tym przeszkodzić, więc dzięki magicznemu krzesłu zamieniają ją w 7-letnią dziewczynkę, Wiki. Przeżywają wiele przygód, aż w końcu dzięki magicznemu światłu latarni, po którym można było chodzić, wskakują na statek Queen Victoria, gdzie przebywają ich rodzice. Wypowiadają życzenie i rodzice znów stają się tacy jak dawniej przed czarem. Statkiem ruszają w dalszą drogę do domu.

Po powrocie do domu mała ciotka Wiki ma urodziny. Mama niechcący siada na krześle i życzy jej, by spełniło się jej największe marzenie. Tak też się stało. Wiki chciała polecieć w podróż. Dom oderwał się od ziemi i zabrał rodzinę w podróż. Dzieci próbowały znaleźć krzesło, by odwrócić zaklęcie, ale okazało się, że wypadło przez otwarte okno.

Uważamy, że książka ta jest rewelacyjna. Osoby lubiące przygody będą nią zachwycone. Książka jest nie tylko pełna fantastyki, ale i humoru. Ponadto czytając powieść wierzymy w to, że dobro zwycięża a każde lęki można oswoić i pokonać. Dalsze przygody Filipa, Kukiego i Tośki są opisywane w następnych częściach :
– Magiczne drzewo. Czerwone krzesło,
– Magiczne drzewo. Tajemnica Mostu,
– Magiczne drzewo. Olbrzym,|
– Magiczne drzewo. Pojedynek,
– Magiczne drzewo. Gra,
– Magiczne drzewo. Cień smoka,
– Magiczne drzewo. Świat Ogromnych,
– Magiczne drzewo. Inwazja,
– Magiczne drzewo. Berło,
– Magiczne drzewo. Czas robotów,
– Bohaterowie Magicznego Drzewa. Porwanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *